hills background

Rock Machine BLIZZ 27+ a STORM || Zaujímavé novinky 2017

30.11.2016

Rock Machine BLIZZ 27+ a STORM sú úplne nové hardtaily, ktoré budú v roku 2017 robiť v predaji určite konkurentov vynovenému modelu Blizzard.

Vaše plus na trailoch sa volá Rock Machine BLIZZ 27+

Na rok 2017 prinášame novinku v podobe „pluskového“ modelu Rock Machine BLIZZ 27+, ktorý má ambície prekonať všetky očakávánia.
Kombinácia najnovších technologií, nových komponentov od špičkových dodavateľov a nového rámu vytvorila príležitosť uviesť na trh bicykel obutý na širokých plášťoch 27,5“, ktorý má vlastnosti blízke celoodpruženému a prekonáva štandardný hardtail. Bike, ktorý dokáže  všetko, pretože vyniká vo všetkých štýloch jazdenia.
Rock Machine BLIZZ 27+ je naozaj zaujímavý bicykel v trendových farbách, ideálny pre bikerov, ktorí z rôznych dôvodov nechcú jazdiť na celoodpruženom biku a pritom majú radi ťažký a ešte ťažší terén.

BLIZZ 27+  BENEFITY:

Maximálna odolnosť
Nový rám Blizz 27.5“+ so špecifickou profiláciou trubiek a množstvom CNC konstrukčných prvkov je preverený hodinami laboratórneho a reálného testovania v teréne.

100% spoľahlivosť
Všetky komponenty sú vybrané s ohľadom na prevádzku v najnáročnejších podmienkach, čo je zárukou 100% spoľahlivosti.

Jazda bez limitov
Vybrané modely Blizz 27.5“+ sú vybavené teleskopickou sedlovkou, vďaka ktorej sa jednoduchým stlačením páčky na riadítkach zníži sedlo, ideálne na výborné ovládanie za každej situácie.

Výkonné brzdy
Kvalitné hydraulické kotúčové brzdy sú vybavené kotúčmi s priemerom 180 mm, ktoré zvyšujú ich výkon a účinnosť.

Rock Machine BLIZZ 27+ technológie:
TAD Boost 12x148, Sharkspine Evo Tubbing, ISCG05 mount, ESS, True HF, Tapered HT, BIAX

Pre krotiteľov búrok - Rock Machine STORM

Storm je nový bicykel v kategórii XC Fun, avšak s DNA rámov modelov Blizz+ .
Kompletne prepracovaný rám, ktorý spája prvky Sharkspine tubing a Sharkspine EVO tubing technológie. Agresívny design rámu robí z modelu Storm horúcu novinku určenú hlavne pre mladých ambicióznych bikerov.
Rám používa konstrukčné riešenie ESS v podobe predĺžených sedlových vzpier, ktoré navyšujú celkovú tuhosť jedného z najviac namáhaných spojov rámu. Týmto riešením sa zväčšia dotykové plochy medzi hornou a sedlovou trubkou a sedlovými vzperami .  Ich tesným previazaním vzniká konstrukčná väzba, ktorá vykazuje zvýšenú odolnosť voči silám pôsobiacim počas jazdy.

STORM 29 & 27.5 BENEFITY:

Rýchlosť a komfort
Design nových rámov hardtail modelov Storm garantuje maximálne efektívny prenos energie, rámy si však súčasne zachovávajú vysokú schopnosť absorbcie vibrácií.

Výborná ovládateľnosť
Starostlivo navrhnutá  geometria rámu umožňuje jazdcovi presnú kontrolu nad bicyklom a jeho ľahké ovládánie v každej  situácii.

Kvalitné komponenty
Komponenty sú starostlivo zvolené  s ohľadom na maximálnu spoľahlivosť a dlhú životnosť vám umožňujú sústrediť se iba na jazdu.

Silné brzdy
Kvalitné brzdy sú vysoko výkonné v akomkoľvek teréne. Vďaka dokonalému ovládániu a ľahkej údržbě jsou ideálne pre každého cyklistu.

Rock Machine STORM 29 & 27.5 technológie:
Sharkspine EVO Tubbing, Tapered HT, True HF, BIAX, DynaStay, ESS

Technológie použité na modeloch Rock Machine BLIZZ+ a STORM

TAD Boost 12x148 (Thru Axle Dropout)
Modely Blizzard, Blizz a eBlizz sú vybavené širšou prednou a zadnou oskou BOOST, ktorá umožňuje väčší rozchod príruby náboja a tým pádom stabilnejší, pevnejší a odolnejší výplet. Zároveň pevné osky obidvoch kolies zvyšujú tuhosť až o 35 % a tým prispievajú k bleskovej akcelerácii a precíznemu riadeniu.

Sharkspine EVO Tubbing
Evolučne vychádza z osvedčeného Sharkspine Tubing. Po novom je Sharkspine EVO tubing použitý aj u celoodpružených bicyklov a vybraných hardtailov. Okrem zvýšenia torznej tuhosti rámov, pri zachování vysokej absorbcie vibrácií, ponúka aj vysokú ovladateľnosť bicykla vďaka maximálne nízko uložené hornej rámovej trubke. Atypický zlom hornej rámovej trubky v prednej časti zásadne pomáha pri absorbovaní nárazov spredu cez predné koleso.

ESS – Extended Seat Stays
Konstrukčné riešenie v podobe predĺžených sedlových vzpier zvyšuje celkovú tuhosť jedného z najviac namáhaných spojov rámu. Týmto riešením sa zväčšia dotykové plochy medzi hornou a sedlovou trubkou a sedlovými vzperami. Ich tesným previazaním vzniká konstrukčná väzba, ktorá vykazuje zvýšenú odolnosť voči silám pôsobiacim počas jazdy.

Tapered HT
Kónická hlavová trubka s oversize spodným ložiskom hlavového zloženia zaisťuje vysokú tuhosť prednej časti rámu, dlhú životnosť a presné vedenie stopy.

True HF
Hydroforming umožňuje optimalizovať tvar trubiek s ohľadom na nerovnomerné rozloženie síl pôsobiacich na rám. Naši designéri môžu navrhnúť tvarovanie trubiek tak, aby mali v každom mieste optimálny prierez s ohľadom na konkrétne zaťaženie v danom bode.

Bi-Axial tubbing
Premenlivý prierez spodnej rámovej trubky optimálne rozkladá sily v kriticky namáhaných miestach a prispieva k vysokej pevnosti a dlhej životnosti rámu.

IPM- Integrated PostMount
Umiestnenie brzdového strmeňa vo vnútri zadného trojuholníka znižuje vibrácie pri brzdení a chráni strmeň pred poškodením kameňmi.

DynaStay
Prehnutie sedlových vzpier dovoľuje určitú vertikálnu pružnosť zadnej stavby, vďaka čomu absorbuje vibrácie a radikálne zvyšuje jazdný komfort.

ISCG05 mount
ISCG05 je označenie na adaptér určený k montáži napináka alebo vodítka reťaze na rám. Tento najviac rozšírený štandard umožňuje vybrať si zo širokej ponuky napinákov alebo vodítok reťazí na trhu.

Veríme, že na nových modeloch Rock Machine BLIZZ 27+ a STORM si užijete množstvo zábavy.

Rock Machine Výskum&Vývoj

Vášeň. Poslanie.

Ak chceš zapaľovať, musíš horieť! Od prvého náčrtu tužkou, cez testovanie prototypu a vychytávanie chýb až po hotový produkt testovaný našimi inžiniermi v prísnych podmienkach a na trailoch nami a našimi ambasádormi.

Nasleduj kmeň

My všetci sme tvorcovia. Tvoríme komunitu, kmeň, rodinu Rock Machine.


Sleduj nás na sociálnych sieťach a zdieľaj svoje zážitky na biku s hashtagom


#intrailwetrust