hills background

Rock Machine Blizzard 2017 - prvý dojem

30.11.2016

Partička od Trail Busters zobrala na výlet horúce rockové novinky - enduro bajky Rock Machine Blizzard. Prečítajte si Oziho zhodnotenie.

Letné mesiace sa nesú v znamení dovoleniek. No my, "bajkéri" až tak netúžime po pieskových plážach, all inclusive strave a opaľovaní na lehátkach celé dni. Nás to proste ťahá na hory :)

Tento rok sme si s partičkou od Trail Busters naplánovali tri bajkové lokality v troch štátoch - švajčiarska Arosa, talianske Livigno a rakúske stredisko Ischgl. A ako bonus sme vyfasovali úplne novučičké bajky Rock Machine Blizzard pripravené na sezónu 2017. Čo viac si priať...? Ako vždy, už len dobré počasie!

Nový Rock Machine Blizzard - plnokrvné enduro

Blizzard a OziBlizzardy na rok 2017 sú kompletne od základov prekopané a dizajn sa opäť vydaril, farbičky proste letia! Dokonca pribudla nová verzia so 160 milimetrami zdvihu. "140" je obutá do širších plášťov Nobby Nic od Schwalbe, už dávno známe ako 27,5+. Plášte dobre držia napriek tomu, že sú tam duše a aj na nízkych tlakoch veľa znesú. Bezproblémový systém prepákovania zadnej stavby zostáva, rám vyzerá v detailoch viac prepracovaný. Vizuálne krajšie je napríklad uloženie čapov, rámom vedené káble či kvalitnejšia farba. Nový Rock Machine Blizzard je citeľne dlhší, to sme ocenili hneď po nasadnutí a taktiež je upravený uhol hlavovej trubky. Spolu s vidlicou Pike a jej 35mm nohami je celý bicykel tuhší, pevnejší a agilný, čím sa prebojoval do kategórie enduro. Pri najvyššom modeli by som však prijal tlmič s expanzkou pre drsnejšie jazdenie.

Rock Machine Blizzard 017Štandardom už je dnes jednoprevodník, čo znamená o páčku a bovden menej a tým pádom "upratanejší" kokpit. Teleskopická sedlovka od firmy Race Face nepatrí medzi najznámejšie, čo vo mne vyvoláva otázku "kde sa dá servisovať?" Inak poslúcha výborne. Na vidlici je 15mm oska, ktorá sa dá vyšróbovať len s imbusom, čo je síce malý detail, ale pri častom zhadzovaní predného kolesa sa stáva nevýhodou. Naopak zadná oska páčku má, no pretŕča viac ako by mohla, ale to nie je nič čo by sa nedalo vyriešiť výmenou, keďže sú to štandardné rozmery.

Toľko moje postrehy z týždenného bikovania na horúcich novinkách Rock Machine Blizzard 017. Už sa pomaličky rozbiehajú do sveta, na výstavy aj prezentacie a onedlho už ich uvidíme aj na trailoch. Myslím, že sa je na čo tešiť.

Ozi
RM ambasádor

Rock Machine Výskum&Vývoj

Vášeň. Poslanie.

Ak chceš zapaľovať, musíš horieť! Od prvého náčrtu tužkou, cez testovanie prototypu a vychytávanie chýb až po hotový produkt testovaný našimi inžiniermi v prísnych podmienkach a na trailoch nami a našimi ambasádormi.

Nasleduj kmeň

My všetci sme tvorcovia. Tvoríme komunitu, kmeň, rodinu Rock Machine.


Sleduj nás na sociálnych sieťach a zdieľaj svoje zážitky na biku s hashtagom


#intrailwetrust