hills background

Elektrobicykle Rock Machine 2017

30.11.2016

Elektrobicykle sú prudko sa rozvíjajúci nový segment rekreačnej cyklistiky. Značka Rock Machine nezaostáva a rozširuje svoju ponuku aj v tomto segmente.

Modely eBLIZZ - More Power More Fun

Do novej sezóny 2017  prinášajú MTB elektrobicykle Rock Machine na svojich nových rámoch, špecificky navrhnutých na rozmer kolies 27.5+, úplnú novinku v podobe výkonného pohonu Shimano STePS E8000 (250 W/70 Nm). Tento revolučný pohonný systém bol čo najviac integrovaný do rámu bicykla, pri zachovaní optimálnych jazdných vlastností horského bicykla.

Elektrobicykle Rock Machine BLIZZ e70 27.5+ a BLIZZ e50 27.5+ sú horúcou novinkou v kategórii našich ebikov. BLIZZ je skutočný horský elektrobike pre široké spektrum cyklistov a tieto modely sú skvelou voľbou pre všetkých, ktorí chcú zažiť dobrodružstvo aj v náročnejšom teréne bez ohľadu na svoje fyzické možnosti. Zároveň tieto elektrobicykle uspokoja aj náročnějších zákazníkov z radu bikerov, ktorí na svoje veľké prekvapenie objavia úplne novú dimenziu cyklistiky naplnenú elektro adrenalínom.

Charakteristika elektrobicyklov BLIZZ e70 / e50

• Shark Spine EVO design rámu
• Pohonná jednotka Shimano STePS e8000 (500W / 74 Nm)
• Boost standard – predný náboj 15x110 mm a zadný náboj 12x148 mm
• Kokpit Race Face
• Prevody 1 × 10
• Nový rozmer plášťov 27.5“+ (Schwalbe Rocket Ron a Smart Sam 27.5×2,6“)
• Ráfky – vnútorná šírka 40 mm

Elektrobicykle RM eTORRENT a eCROSSRIDE

V ponuke bicyklov s elektrickou podporou naďalej ostávajú už v sezóne 2016 vyskúšané a osvedčené modely eTorrent na 29“ kolesách a pre bikerov, ktorí pred terénom skôr uprednostňujú veľké vzdialenosti a do lesa zablúdia len občas, sú k dispozícii modely eCross, aj v dámskej verzii.
U eTorrentov sa rozšírila ponuka, okrem modelu Torrentu e50-29, si zákazník môže kúpiť aj lacnejší model e30-29.
U eCrossov po konštrukčnej stránke nie je zmena - rám a pohon sú spoľahlivé a svoje si zastanú aj v budúcej sezóne, zmenou je farebné odlíšenie pánskeho a dámskeho modelu.

Všetky eTorrenty a eCrossy sú v nových a výrazných farbách.

Aj fitness elektrobicykle

Zabudnúť ešte nesmiem na ďaľšiu úplne novú vec- fitness biky Blackout s elektrickou podporou, kde sú k dispozícii dva druhy pohonu a to už spomínaný Shimano STePS s motorom v strede a systém Powerflex s motorom buď v zadnom náboji, alebo v prednom náboji podľa použitého radenia (klasické radenie so zadným meničom, alebo prevodovka v zadnom náboji Nexus).

Aby som zhrnul kategóriu ebiky,  elektrina je budúcnosť cyklistiky, nech si už o tom myslíme čokoľvek, faktom je, že elektropohon má už pevné miesto u bicyklov a jeho pôsobnosť a výkonnosť sa neustále rožširuje.

Rock Machine ako dlhoročný výrobca bicyklov „kráča“ s dobou, jeho ponuka elektrobicyklov je každým rokom väčšia.  A v roku 2018?

.. Tak to sa nechajte prekvapiť, to bude pecka a spadnuté sánky..  :-)

Rock Machine Výskum&Vývoj

Vášeň. Poslanie.

Ak chceš zapaľovať, musíš horieť! Od prvého náčrtu tužkou, cez testovanie prototypu a vychytávanie chýb až po hotový produkt testovaný našimi inžiniermi v prísnych podmienkach a na trailoch nami a našimi ambasádormi.

Nasleduj kmeň

My všetci sme tvorcovia. Tvoríme komunitu, kmeň, rodinu Rock Machine.


Sleduj nás na sociálnych sieťach a zdieľaj svoje zážitky na biku s hashtagom


#intrailwetrust