hills background

Bicykle Rock Machine testujú aj vaši obchodníci

30.11.2016

Na testovanie bolo dosť času. Rockmachine Blizzard 90-27 sme vybehli prevetrať do Kálnice a potom aj na miestne traily nad bratislavskou časťou Rača.

Nový BLIZZARD 2017 od ROCK MACHINE je naozaj nový.

S modelom 2016 má spoločný iba názov. Rám je kompletne prepracovaný na zdvih 160mm a pojme aj nový tlmič RS Deluxe s väčším objemom vzduchu v komore a tiež BOOSTový náboj rovnako ako predná  vidlica Pike. V tejto kategórii je už klasikou plochejší hlavový uhol, konkrétne 66 stupňov.

Na testovanie bolo dosť času. Rockmachine Blizzard 90-27 sme vybehli prevetrať do Kálnice a potom aj na miestne traily nad bratislavskou časťou Rača (odtiaľ aj foto). Po krátkom úvodnom výšlape, ktorý sa s primeranou kondičkou (a pritvrdeným tlmičom :-) dá bez problémov zvládnuť, sa trail láme viac smerom dole, čo je voda na mlyn pre Blizzarda. Čím väčší sklon terénu a vyššia rýchlosť, tým istejšie som sa na tomto bajku cítil. Takisto aj rozbité kamenisté pasáže vyžehlí maximálne spoľahlivo. Geometria rámu je perfektne hravá. Všetky "klopenky", skoky, lavice a neviem čo ešte, si na tejto „mašine“ naozaj vychutnáte a užijete.

Napriek tomu, že sa jednalo o testovací bajk, na ktorom sa "vybesnili" už viacerí jazdci predo mnou, rám nevykazuje absolútne žiadnu vôľu v zadnej stavbe, ani nevydáva žiadné pukavé a iné otravné zvuky, ktoré mnohí zo svojích fullíkov dôverne poznajú. Tuhosť zadnej stavby je vynikajúca, žiadne krútenie sa pri jazde sa nekoná ani pri maximálnom zaťažení.

Ku komponentom sa nejako bližšie vyjadrovať nebudem... jednoducho skvelý rám + perfektné pruženie od RockShox = super zážitok z jazdy. Bajk má obuté plášte v šírke 2,35“ ale vďaka širokým 40mm ráfikom pôsobia oveľa mohutnejšie a perfektne držia stopu.  Dokonca aj brzdy Shimano Deore by som kľudne ponechal, fungujú totiž spoľahlivo a brzdný účinok je dostatočný.


Blizzard 2017 je absolútne porovnateľný s enduro modelmi známejších značiek.

Je vidieť, že od predošlej sezóny spravili vo vývoji obrovský kus práce. Výrazne tomu dopomohol aj bývalý skvelý jazdec Jarda Spěšný, ktorý je novou posilou vývojového tímu značky Rockmachine. A musím priznať, že napriek tomu, že mám už v horách čo to najazdené, tak zjazdový potenciál tohto nového Blizzarda je určite ďalej ako mi dovoľuje ísť môj pud sebazáchovy ;-)

 

Text:  Matúš Uher, predajňa TRAX Pezinok

Foto:  Michal Petrovič

Rock Machine Výskum&Vývoj

Vášeň. Poslanie.

Ak chceš zapaľovať, musíš horieť! Od prvého náčrtu tužkou, cez testovanie prototypu a vychytávanie chýb až po hotový produkt testovaný našimi inžiniermi v prísnych podmienkach a na trailoch nami a našimi ambasádormi.

Nasleduj kmeň

My všetci sme tvorcovia. Tvoríme komunitu, kmeň, rodinu Rock Machine.


Sleduj nás na sociálnych sieťach a zdieľaj svoje zážitky na biku s hashtagom


#intrailwetrust