Jeden nárez poprosím, ďakujem.

18.01.2017

Nie, nejde o sójový ani kurací zárez :D ale o poriadny zimný Cyklonárez v réžií Bicyklom po Slovensku!

Mohli sme s kamarátkou ostať doma a štrikovať, veď v Leviciach bola od piatku snehová kalamita ale nám to nedalo, hecli sme sa a v sobotu 14.1 vyrazili na Liptov do Partizánskej Lupče.

Výzva a cieľ bol jasný:  Zdolať zasneženú 17km trasu z Partizánskej Ľupči do dedinky Magurka (1050m.n.m), urobiť si pekné selfie a keď to vydá, tak sa aspoň umiestniť na čestnom mieste :)

Všetko sa nám do bodky splnilo :)

Registrovali sme sa do kategórie MTB e-biky. Pod zadkami sme mali nabité modely 2017 e-Torrenty 50 od Rock Machine https://rockmachine.us/sk/2017/flash/torrent-e50-29/matte-red-blue-black

Bola to vynikajúca voľba pre tento pretek a to najmä preto, že aktívne nebicyklujeme takže kondička je slabá ale s elektro pohonom Shimano E-6000 sme zvládli všetky náročné úseky, nespomalil nás ani hlboký sneh a bicykel dobre sedel na trati aj vďaka celkovej váhe iba 18,3kg.   Na ovládanie E-Torrent 50 nemusíte byť cyklošpecialista. Viete si jednoducho zvoliť tri režimy: Eco, Normal a High. Väčšinou sme išli na režime Normal pri rýchlosti 20km/hod. Na stúpajúcich úsekoch sme si prehodili režim do High.

Do cieľa sme prišli v čase 1:21 hod, stav batérie bol ešte 70%, čiže sme si ju nemuseli dobíjať na cestu dole.

Organizácia 1.Zimného Cyklonárezu bola na profesionálnej úrovni:  zabezpečená horská služba, sprievodné vozidlá, prvá pomoc, koordinátori popri trati. Pretek bol rozdelený na dve trate podľa náročnosti: náročná červená trať (21km) a ľahšia zelená trať (17km), celkovo sa zúčastnilo 63 pretekárov. V cieli nás čakal na chate Magurka teplý čaj a polievka! Čo viac si človek môže priať? Víťazstvo! A to aj prišlo. V našej elektro kategórii sme obsadili s Rock Machine prvé miesto – tímová jazdkyňa Lucka Pavlíková a druhé miesto – tímová jazdkyňa ja. Nečakané zavŕšenie tohto skvelého cyklo dňa!

Síce sme išli na eletkro bicykloch no museli sme zamakať, to nie je babeta! Všetky mylné predstavy o e-bajkoch by som rada vyvrátila : Nevozíte sa a neoddychujete! Tento cyklo segment je určený pre ľudí, ktorí milujú bicyklovanie, radi by prekonali dlhšie úseky ale kondične/zdravotne na to nemajú, prípadne si na elektro bicykli vyrazíte na výlet s vaším cyklo maniackym partnerom a nakoniec ho ešte aj predbehnete !

Značka Rock Machine ponúka kvalitné elektro MTB a Crossové modely pre dámy aj pánov v rozumnej MOC od 2099€ - 2299€.                     Stačí si vybrať a s radosťou jazdiť.