hills background

Dali sme si Test-Day 2018

25.04.2018

So začiatkom bikerskej sezóny prichádza čas odskúšať nielen nové príchute piva, čapované v najbližšom lokáli, ale aj materiál, ktorý vychádza zo závodu Kopřivnice a to konkrétne Rock Machine bicykle pre rok 2018.

Dá sa povedať prvá testovačka v tomto roku sa uskutočnila tretiu aprílovú sobotu v jednom z najlepších cyklostánkov - MTBIKER.

            Stretli sme sa zavčas rána v Hrádku pred centrálou a postupne sme sa pustili do tej menej atraktívnej práce a to je rozloženie všetkých náležitostí na test day. Už len nakládka 22 kusov bicyklov do dodávky nám dala deň vopred zabrať a teraz sme ich postupne začali rozkladať na terase pod náš stan Rock Machine. Flotila bola skutočne pestrá a veľkolepá keďže sme so sebou doniesli: bicykle s elektrickým pohonom s integrovanou batériou Blizzard int E90 a tiež e50, ďalej v elektrike Blizz e70, e50. Menej roboty bolo s karbónovými modelymi ako je Blizz crb 70 a 50.

Ďalšie na rad prišli celoodpružený Blizzard 90, hardtail Torrent a žiadaný nový produkt, ktorým je Gravel 200. Tak isto sme doniesli aj dva detské bicykle Thunder 24 a Storm 24 MD a zopár modelov z minulej sezóny, ktoré boli v ponuke na predaj za špeciálne ceny. Z nich ľudí veľmi zaujali krosové bicykle Blackout a Crossride.

Väčšina účastníkov mala bicykle objednané a nahlásené na konkrétny čas, čo bolo prehľadnejšie. S kolegom sme sa vždy potešili, keď prišlo naraz viac ľudí a nevedeli sme kam skôr skočiť. Či montovať pedále, dofukovať kolesá, alebo podpisovať potrebné zápožičné zmluvy. Takže keď som bol už o pol jedenástej spotený ako v júlovej MHD-čke na pravé poludnie, vedel som, že to bude zaujímavý deň. Samozrejme, keď všetci odišli s našimi bicyklami nemohol som ostať len tak sedieť vedľa kolegu, ktorý stále usilovne riešil obchod za počítačom. Radšej som si vybral nejaký bicykel a išiel si pár ráz prejsť skvelú pumptrackovú dráhu, ktorú majú v areáli MTBIKER.

Záujem vyskúšať si naše rakety prejavilo za sobotu okolo 40 ľudí z toho mnohí si zapožičali minimálne 2 druhy, aby si porovnali veľkosť alebo vôbec kategóriu, ktorá by im viac vyhovovala. Viacerých milo prekvapil práve nový model v ponuke a to je Gravel bike, svojim využitím nielen na ceste, ale aj v šotoline. Prekvapivý záujem bol aj o elektrické krosové bicykle, ktoré ponúkajú výborný dojazd a komfort. Zatiaľ čo niektorí sa boli voziť po rovnej asfaltke v okolí, druhí si to na elektrických Blizzardoch bombovali hore aj dole.

Tento testovací deň môžeme hodnotiť veľmi kladne aj z dôvodu nápomocných a ochotných kolegov z predajne, ktorí sa postarali o detaily a ostali s nami až do neskorých popoludňajších hodín. Nám už len ostávalo napratať všetok materiál naspäť do dodávky. Až na jeden predaný bicykel, ktorému neodolala jedna zákazníčka. A tak sme sa v západe slnka každý svojou cestou pobrali domov z tohto pekného cyklostánku.

Rock Machine Výskum&Vývoj

Vášeň. Poslanie.

Ak chceš zapaľovať, musíš horieť! Od prvého náčrtu tužkou, cez testovanie prototypu a vychytávanie chýb až po hotový produkt testovaný našimi inžiniermi v prísnych podmienkach a na trailoch nami a našimi ambasádormi.

Nasleduj kmeň

My všetci sme tvorcovia. Tvoríme komunitu, kmeň, rodinu Rock Machine.


Sleduj nás na sociálnych sieťach a zdieľaj svoje zážitky na biku s hashtagom


#intrailwetrust