hills background

Čo v skratke ponúka Rock Machine Blizz e70-27+?

26.02.2019

Elektrické bicykle alebo skrátene e-biky sa tešia čoraz väčšej obľube. V skratke viac zábavy za menej námahy. No stoja naozaj zato?

V týchto chladných dňoch veľmi cesťák do úvahy neprichádza, teda ak nechcete chytiť zápal pľúc. Vhodným riešením na udržiavanie cyklo endorfínu v tele je MTB. Firma Sloger (výhradný distribútor bicyklov značky Rock Machine) ma v portfóliu rôzne “hračky“ na celoročnú zábavu a ako to už zvykom býva, čo by to boli Vianočne sviatky bez poriadneho horského jazdenia, o ktoré sa tento krát postaral RM Blizz e70-27+. E-bike nižšej rady ktorý sa, ale za nič nemusí hanbiť. Toto pevné elektro z roku 2018 ponúka 130mm zdvih s vidlicou SR Suntour Raidon 34 LO R Tapered. Hliníkový robustný pevný rám s technológiou Sharkspine EVO Tubing vábivej modro, žlto, čiernej farbe nenechá ani jedno oko bez povšimnutia. Samozrejmosťou je radenie 1x11, ktoré je oveľa pohodlnejšie ako 2x8, 9 alebo iné varianty. Spomenúť treba aj môj obľúbený gadget teleskopickú sedlovku Race Face Aeffect 125mm Dropped Post, ktorej ovládanie bolo, ale dosť od ruky. To čo robí tento e-bike e-bikom je Shimano STePS E8000 Middle Drive Unit s motorom BLDC* 36V/250W/70Nm, ktorý vám vydrží v plnom nasadení v teréne sa okolo 3 hodín. 3 módy jazdenia vás nezradia za žiadnych okolností či už je to eco city jazdenie (ECO mód), traily a lesné cesty (TRAIL mód) alebo dravý, mastný kopec s BOOST módom. Čo sa nabíjania týka bavíme sa o dobe pod 5 hodín. Odporúčam nabíjať naplno na 100% inak by mohol blbnúť systém. V skratke sa jedná o šikovnú zábavku, s ktorou sa nestratíte, ani keď sa stratíte. Verte, viem hovorím. :D Jedine mínus, ktoré vidím je váha. 21kg (veľkosť L) už nie je váha, s ktorou by ste s úsmevom vybehli na 3. poschodie. Tento diskomfort, ale nepocítite hneď pri využití ECO módu.

Rock Machine Výzkum&Vývoj

Vášeň. Poslání.

Chceš-li zapalovat, musíš hořet! Od prvního náčrtu tužkou, přes testování prototypu a vychytání chyb až po hotový produkt testovaný našimi inženýry v přísných podmínkách a na trailech námi a našimi ambasadory.

Následuj kmen

My všichni jsme tvůrci. Tvoříme komunitu, kmen, rodinu Rock Machine.
Sleduj nás na sociálních sítích a sdílej svoje zážitky na biku s hashtagem 

#intrailwetrust